OРГАНИЗОВАНА ПРИЧАОНИЦА УЧЕНИКА ПРОСВЈЕТИНЕ ,,МРЕЖЕ СРПСКИХ ДОПУНСКИХ ШКОЛА У АУСТРИЈИ" И УЧЕНИКА НАШЕ ШКОЛЕ!

Овај наизглед обичан недељни предах од школских обавеза ученици 4. разреда наше школе провели су у онлајн радионици-причаоници размењујући са нашом децом из дијаспоре, из Граца (Аустрије) школска и ваншколска искуства! Организатор њихове радионице били су др Марија Ђокић Петровић, координатор Просвјетине Допунске школе у Грацу и Драгана Вукосављевић Хеигли, а у нашој школи учитељ Гордана Дамњановић уз техничку подршку наставника Владимира Рисимовића.
Наиме, у једночасовном разговору путем видео-позива школарци су причали о речима нашег језика, писму, обичајима, интересовањима, талентима, школским и ваншколским успесима... Испитивали су се међусобно о познавању страних језика (енглеског, немачког). Како је ученицима Просвјетине Допунске школе ово завршни час, желели су да на симболичан начин заврше школску годину! Повезивањем са матицом, са нашим ученицима, поразговарали су о предлозима наслова за читање. Разговор о романима ,,Пет пријатеља" И. Блајтон, ,,Девојчици која је спасла Божић" М.Хејг, о романима Игора Коларова и других српских и страних аутора, пробудио је читалачка интересовања ученика из Граца! За наше ученике овај чин је био повод да ове књиге дарују својим другарима из дијаспоре! Осмех, реч хвале и подршке најавили су будућу сарадњу између Просвјетине ,,Мреже српских допунских школа у Аустрији" и ОШ ,,Филип Филиповић"!