Такмичење у познавању географије САД-а

види слике...

На позив Амбасаде САД-а у Србији, ОШ „Филип Филиповић“ је са још осам школа из Србије учествовала у пројкту  „U.S. Geography and me“. Реч је о такмичењу у познавању географије САД-а, циљна група били су ученици седмог разреда.

Такмичење се састојало из три круга. У првом кругу, одржаном 16. децембра 2016. године, седам ученика је изборило пласман за даље такмичење. Други круг је одржан 11. априла 2017. године. Школу су тада посетиле представнице Америчке амбасаде у Београду, гђа Душица Миливојевић, координатор такмичења и гђа Стејша Клифтон, регионални представник Америчког кутка у Србији.

Победник школског такмичења је био Марко Палибрк, са освојеним максималним бројем поена. Он је 5. и 6. јуна 2017. године учествовао у финалном кругу, чији је домаћин био Амерички кутак у Београду.

Ученици су после завршеног такмичења посетили Амбасаду САД-а.

Након тога, на пријему у резиденцији Амбасадора САД-а, ученик наше школе Марко Палибрк  је проглашен за победника такмичења и додељене су му вредне награде.

Марку честитамо на постигнутом успеху.