слике са акције садње дрвећа

Шеснаест планираних акција  садње 1000 стабала у акцији "Наша шума  -наша брига" коју спроводи локална самоуправа у сарадњи са  ЈКП  Градско зеленило Чачак  и са Покретом горана и свим  основним и средњим  школамa, у циљу озелењавања јавних површина.

Шестој по реду акцији озелењавања јавних површина на  локацији испред Електродистрибуције  у  ул. Стефана Првовенчаног 26.03.2019. одазвали су се и ученици наше школе. Пет ученика петог разреда, са наставницом биологије Славицом Миловић узело је учешћа у акцији и заједно са радницима ЈКП "Градско зеленило Чачак" и ученицима основне школе "Степа Степановић" и ученицима Гимназије на поменутој локацији  засадили смо око 30 стабала граба, смрче и црвенолисне шљиве.

Ученици  се радо  одазивају оваквим  акцијама и позитивно  је оцењују као један од значајник видова борбе за зеленији град али и постојање што већег броја стабала као врло битних не само као главних пречишћивача ваздуха већи због тога што улепшавају и оплемењују простор.